ثـــــــــــار الله

در اين روز زيارت امام حسين (ع) مستحب است و اين زيارت‌، همانا خواندن زيارت اربعين است كه از امام عسكري (ع) روايت ‌شده كه فرمود علامات مؤ من پنج چيز است پنجاه و يك ركعت نماز فريضه و نافله در شب و روز گذاردن و زيارت اربعين كردن و انگشتر بر دست راست كردن و جَبين را در سجده بر خاك گذاشتن و بِسْمِ اللّهِ الرَّحْمنِ الرَّحيمِ را بلند گفتن است.

شيخ طوسي سپس متن زيارت اربعين را با سند به نقل از حضرت صادق عليه ‌السلامآورده است‌: السلام علي ولي الله و حبيبه‌، السلام علي خليل الله و نجيبه‌، السلام علي صفي الله و ابن صفيه‌.........

اين مطلبي است كه شيخ طوسي‌، عالم فرهيخته و معتبر و معقول شيعه در قرن ‌پنجم درباره اربعين آورده است‌. طبعا بر اساس اعتباري كه اين روزميان ‌شيعيان داشته است‌، از همان آغاز كه تاريخش معلوم نيست‌، شيعيان به حرمت ‌آن‌، زيارت اربعين مي‌خوانده‌اند و اگر مي ‌توانسته‌اند مانند جابر بن عبدالله انصاری بر مزار امام ‌حسين (عليه السلامگرد آمده و آن امام را زيارت مي‌كردند.

اين سنت تا به امروز درعراق با قوت برپاست ‌و شاهديم که ميليونها شيعه عراقي و غير عراقيدر  اين روز بر مزار امام حسين(ع) جمع مي شوند.جابر اولین زائر قبر حسین (ع)بود.
[ جمعه 21 آذر 1393  ] [ 04:13 ق.ظ ] [ Ria1365 ] [ نظرات 0 ]

باران، فکر می کردم آنقدر مصیبت آقایمان اباعبدالله (ع) و یارانشان برایت عظیم است، که شبهای دهه اول حسابی می باری!

باران، فکر می کردم می باری به جبران ظهر داغ و سوزان کربلای سال 61 هجری! به جبران اشکهایی که برای علی اصغر و علی اکبر و عباس و زینب و رقیه نباریدی! فکر کردم می باری، تا علی اصغرهای ما تشنه نمانند! 

باران، من نمی دانم، اما شاید همان سال که در کربلا تابستان بود، در آن طرف زمین که زمستان بود، آنقدر باریدی و باریدی که سیل جاری شد!

اما این را خوب می دانم که بعداً در کربلا آنقدر باریدی که آن سرزمین خشک و بی آب و علف را به یمن حضور اباعبدالله (ع) و یارانشان، تبدیل به "شهر کربلا" کردی!

اما بیا و به خاطر ماه خون اباعبدالله (ع)، به حرمت علی اصغر 6ماهه و رقیه 3ساله، بر ما رحمی کن و بر ما ببار.
[ سه شنبه 18 آذر 1393  ] [ 04:20 ب.ظ ] [ Ria1365 ] [ نظرات 0 ]

 

ای که فصل آمدنت ، زیباترین فصل زندگانی است و حضورت گویاترین پیام آشنایی ، ای که باب خدایی و واسطه فیض ، دریای رحمتی و بی کران مهر . . . ما را دریاب . . .

ما را دریاب که خوب می‌دانیم این ماییم که در غفلت به سر می‌بریم ، در غیبت از خود و مولای عشق و شما حاضرترین حاضرانید ، این ماییم که پرده غفلت و زنگار عصیان ، چون خاری در چشمانمان غلتیده و مانع دیدار یارمان گشته است.

این ماییم که معرفت شما را کسب نکرده و بدون شناخت ، بانگ عاشقی و یاری سر می‌دهیم غافل از اینکه معرفت شما الفبای عاشقی است و بدون این مهم پا نهادن در میدان عشق ورزی کار بس بیهوده است....


ادامه مطلب

[ سه شنبه 18 آذر 1393  ] [ 04:11 ب.ظ ] [ Ria1365 ] [ نظرات 0 ]

 

ای کاش هفت سین مان را در جمکران می‌گستردیم
و در آن به جای سفره، "سجاده ای" می‌انداختیم به گستردگی زمین...

و"ستاره ای" از آسمان به زیر می‌کشیدیم به یاد تو...
و "ساعتی" برای شمار ثانیه هایی که بی تو گذشت
و "سدر" را به یاد سدره المنتهی مصطفی (ص) بر سجاده می‌ریختیم!

و "سیصد و سیزده سرباز" و "سلاحی" به نشان پایبندی بر سوگندی که با تو بسته ایم تا خونی که در رگهایمان است نذر تو باشد که چه نیکو در عهد آموختیم بسراییم " شاهِراً‌ سَیْفی ، مُجَرِّداً قَناتی، مُلَبِّیاً دَعْوَةَ الدّاعی فِی الْحاضِرِ وَ الْبادی " و با شمیشر آخته، و نیزه برهنه، پاسخ ‌گویان به نداى آن خواننده بزرگ در شهر و بادیه ایم.
و سین ششم سجاده مان را از خدا می‌خواهیم تا "سرمه" کشد چشمانمان را به وصال دیدارش... و شنوا سازد شنوایی مان را به نوای انا المهدی...
اَللّـهُمَّ اَرِنیِ الطَّلْعَةَ الرَّشیدَةَ ، وَ الْغُرَّةَ الْحَمیدَةَ وَ اکْحُلْ ناظِری بِنَظْرَة منِّی اِلَیْهِ

و سین هفتم را نیز من بر این سجاده می‌نشانم " سلام علی آل یاسین".
[ سه شنبه 18 آذر 1393  ] [ 04:06 ب.ظ ] [ Ria1365 ] [ نظرات 0 ]

رهایم نکن

خطا از من است می‌دانم،
از من که سالهاست گفته ام،
                                            
  "ایاک نعبد"
اما به دیگران هم دل سپرده ام...
از من که سالهاست گفته ام،
                                            
  "ایاک نستعین"
اما به دیگران هم تکیه داده ام...
اما...

رهایم نکن،بیش از همیشه دلتنگم،
به اندازه‌ی تمام روزهای نبودنم...
خداوندا؛
دل به تو سپرده ام...
 یا رب....

 
[ سه شنبه 18 آذر 1393  ] [ 03:56 ب.ظ ] [ Ria1365 ] [ نظرات 0 ]

 

 

آقا جان وسط جاذبه‌ی این همه رنگ نوکرت تا به ابد رنگ شماست بیخیال همه‌ی مردم شهر دلم آقا بخدا تنگ شماست...

اللهم عجل لولیک الفرج
[ سه شنبه 18 آذر 1393  ] [ 03:51 ب.ظ ] [ Ria1365 ] [ نظرات 0 ]

 

کاش مهدی بیاید یک شب کاش مهدی شود میهمانم..

کاش مهدی شبی در کوبد.. کاش آن لحظه بیاد که دلم بشکسته اس کاش آن لحظه بیاید که غرق در حیرانی این نان به خون آغشته ام ! کاش مهدی بیاید وببیند حال پریشان مرا! کاش مهدی بیاید وببیند دل غم بار مرا ! چشم گریان مرا... صورت زار مرا... سیرت پاک مرا... قلب تنهای مرا...دل پر درد مرا... دست لرزان مرا...تاول پای مرا.. سینه‌ی چاک مرا...شور وشیدای مرا.. چشم رسوای مرا....! کاش.. کاش مهدی بیاید شبی از این شبها.. وببیند این همه حال پریشان مرا.. ذره ای از طعم تلخ انتظارمارا بس! کار من نیست دگر ..تا ب ندارم .. قلب من نایی! توانی !هیچ ندارم دگر.. نگرانم مولا.. نگرانم آقا.. نگرانم سرور... کاش سفره‌ی قلب این بشکسته دلان را لایق دیدار تو باشد آقا.
[ سه شنبه 18 آذر 1393  ] [ 03:49 ب.ظ ] [ Ria1365 ] [ نظرات 0 ]

 

 آقای من غربال شدن نزدیکانم را می‌بینم. حاضر نیستم دل به خوشیهای آنان ببندم اما دلم می‌سوزد برای خودم که دیر به این آرزوی بزرگ با تو بودن رسیدم. مشکلات از هر سو بر سرمان میبارد اما هنوز حاضر نیستم از تو دل بکنم. تازه پیدایت کردم  بعد از آن همه آرزوهای بیهوده حالا هیچ کدام برایم مهم نیستند فقط حضور شما آرامم می‌کند. برگرد که به خدا قسم فرزند سه ساله ام، تنها برادرم، همسرم، پدر و مادرم، جانم، مالم و هر چه که دارم را فدایت می‌کنم فقط تا جوانم بیا همین   جمعه...                                  

                           الهم عجل لولیک الفرج
[ سه شنبه 18 آذر 1393  ] [ 03:45 ب.ظ ] [ Ria1365 ] [ نظرات 0 ]
.: Weblog Themes By WeblogSkin :.

تعداد کل صفحات : 30 :: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 >

درباره وبلاگ

این وبلاگ از دهه اول محرم کار خود را اغاز کرده و مطالب اون درباره محرم عزاداری ایثار امام و یارانش و پاسخگویی به شبهات میباشد
نويسندگان
آمار سایت
كل بازديدها : 66859 نفر
كل مطالب : 227 عدد
تعداد نظرات : 59 عدد
تاریخ ایجاد وبلاگ : جمعه 9 آبان 1393  عدد
آخرین بروز رسانی : جمعه 1 آبان 1394 
امکانات وب
روزشمار محرم عاشورا